اظهارات روحانی، آخرین هشدار به وزرا بود؟اعتماد آنلاین: سهیلا جلودار زاده نماینده پایتخت و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اظهارات رییس جمهوری و انتقادش نسبت به عملکرد برخی وزرا و مدیران دولتی، گفت: برخی از دولتمردان آمادگی کار کردن در این شرایط را ندارند. مردم و نمایندگان مردم انتقاداتی را به رییس جمهور انعکاس می‌دهند و ایشان هم صادقانه این گلایه‌ها را مطرح می‌کند.

وی تصریح کرد: علیرغم اینکه باید در بسیاری از زمینه‌ها بسیار پرکار باشیم اما شاهد هستیم که همه اپوزیسیون هستند و کاری پیش نمی‌رود. متأسفانه در برخی موارد تنها شاهد هستیم که مشکل مطرح می‌شود اما کاری صورت نمی‌گیرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مشکلات موجود در بخش کسب‌وکار، یادآور شد: در رابطه با بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، قانونی در سال ۶۰ تصویب‌شده و ۵۳ حکم دارد که باید اجرایی شود اما از ۵۳ حکم تنها ۱۰ حکم اجرایی شده است و حدود ۲۵ حکم را هنوز نخوانده‌اند و آن را جدی نگرفته‌اند.

جلودار زاده خاطرنشان کرد: بعد از روی کار آمدن دولت آقای روحانی درزمینهٔ حل مشکلات اقتصادی و رفع موانع ایجاد شغل اقداماتی انجام شد. اما همه دستگاه‌ها و از همه مهم‌تر قوه قضاییه باید آیین دادرسی تجاری را ارائه می‌کرد که نوع برخورد با کارخانه‌های مسئله‌دار اعم از صنایع یا کارگاه‌های تولیدی دیگر بر اساس جرمشان باشد نه اینکه بر اساس جرم دیگران با آن‌ها برخورد شود. بسیاری از کارخانه‌هایی که تعطیل می‌شود ابتدا پلمپ و سپس تعطیل می‌شوند. درصورتی‌که مگر نوشتن یک قانون ۷ سال طول می‌کشد.

وی در خصوص چرایی انتقادات از سوی رییس جمهور که خود توانایی تغییر کابینه را دارد، گفت: این آخرین هشداری است که رییس جمهور به کابینه خود می‌دهد. هر مدیری ممکن است که قبل از هر اقدامی با کارکنان خود صحبت کند.

این نماینده مجلس در خصوص اینکه مخاطب سخنان رییس جمهور کدام بخش از دولت است؟، گفت: در بخش‌هایی از دولت ناکارآمدی وجود دارد و هنوز تب‌وتاب اختلافات بسیار که در دوره قبل وجود داشت ملکه ذهن برخی شده است. دولت آقای روحانی باید به‌واقع دولت آقای روحانی باشد و مدیران دولتی به فکر این نباشند که بعدازاین دولت هم می‌مانند یا خیر.