اعزام دانشجویان رشته ایرانشناسی دانمارک به ایران


معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی طی سفر خود به دانمارک، تفاهمنامه همکاری میان گروه مطالعات بین فرهنگی و منطقه‌ای دانشگاه کپنهاگ و بنیاد سعدی را امضا کرد.

به گزارش گلبرگ سبز به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، موضوع این تفاهمنامه اعزام دانشجویان رشته ایرانشناسی به بنیاد سعدی برای فراگیری زبان فارسی است.

بر اساس این قرارداد که میان رضامراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیا سعدی و اینگولف تیوسن، رئیس بخش مطالعات بین فرهنگی و منطقه‌ای دانشگاه کپنهاگ، امضا شد، دانشجویان رشته ایرانشناسی دانشگاه کپنهاگ چهارمین نیم‌سال تحصیلی خود را به مدت چهار ماه در بنیاد سعدی سپری می‌کنند و به یادگیری مهارت‌های خواندن، شنیدن، نوشتن و گفت‌وگوی زبان فارسی می‌پردازند. در این مدت، دانشجویان ضمن فعالیت‌های آموزشی، در رویدادهای مختلف فرهنگی شرکت می‌کنند و از نزدیک با فرهنگ و جامعه ایران نیز آشنا می‌شوند.

در این جلسه، رضامراد سعدی ضمن معرفی فعالیت‌ها و امکانات بنیاد سعدی، تعدادی از کتاب‌های آموزشی زبان فارسی را که در کارگروه‌های تألیف معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی تدوین شده است به حاضران معرفی کرد. در حاشیه این دیدار نیز، در مورد چاپ نسخه دانمارکی کتاب «گام اول»  توسط بنیاد سعدی و دانشگاه کپنهاگ توافق‌هایی صورت گرفت و مقرر شد این کتاب در دانمارک توسط انتشارات دانشگاه کپنهاگ به چاپ برسد.

این تفاهم نامه، با حضور رضامراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیا سعدی، سعید توفیقی، رایزن علمی و فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ، اینگولف تیوسن، رئیس بخش مطالعات بین فرهنگی و منطقه‌ای دانشگاه کپنهاگ و کلاوس پدرسون رئیس گروه ایرانشناسی دانشگاه کپنهاگ به امضا رسید.

انتهای پیام