تبریک عید پاک به زبان فارسی+فیلم



هشت آوریل در تقویم ارتودکس صربستان روز عید پاک نامگذاری شده است و به این مناسبت مذهبی دو روز تعطیل رسمی است.

به گزارش گلبرگ سبز، گرامی‌داشت عید پاک که از بزرگترین و مهمترین اعیاد مسیحیان جهان محسوب می‌شود با آیین‌ها و آداب و رسوم خاصی همراه است.

مومنان مسیحی در این روز که از آن به عنوان روز رستاخیز مسیح (ع) یاد می‌شود، با حضور در کلیساها، مراسم خاص دعا و نیایش را برگزار می‌کنند، سپس روزه خود را باز می‌کنند و امروز ۸ آوریل را در محافل خانوادگی و دوستانه جشن می‌گیرند.

از جمله رسوم اصلی این عید، تزئین و رنگ کردن تخم‌مرغ‌های عید پاک است که در روز جمعه بزرگ (یعنی دو روز پیش از یکشنبه‌ای که عید پاک است) انجام می شود.

برخی تخم‌مرغ را نشانه و سمبول زایش و زندگی جاویدانی می‌دانند که مسیح (ع) به یاران خود وعده داده است. اولین تخم مرغ رنگ‌شده را که باید به رنگ قرمز باشد معمولا تا عید پاک سال آینده نگهداری می‌کنند. رنگ‌آمیزی تخم‌مرغ‌های عید پاک از اهمیت خاصی برخوردار است و علاقه‌مندان تلاش می‌کنند تا با هنرمندی و خلاقیت، تخم‌مرغ‌هایی زیبا، متفاوت و جالب توجه تزیین کنند تا آن‌ها را در روز عید به دوستان و آشنایان هدیه دهند.

دانشجویان زبان فارسی دانشگاه بلگراد، پیام‌های تبریک عید پاک را به زبان فارسی نوشته و تزیین کرده‌اند که در ادامه فیلم آن را می‌بینید.

انتهای پیام