ترامپ جدول زمانی برای خروج از سوریه تعیین نکردایرنا: پنتاگون روز پنجشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ باس جمهوری آمریکا جدول زمانی مشخصی برای خروج نظامیان این کشور از سوریه تعیین نکرده است.

 به نقل از رویترز، ژنرال «کنت مک کنزی» از مقام های پنتاگون در کنفرانسی خبری گفت: ما همیشه تاکید کرده ایم، در مراحل نهایی جنگ با داعش قصد داریم سطح حضور خود را در آنجا (سوریه) تعدیل کنیم. بنابراین از این منظر، چیزی عوض نشده است.

وی تاکید کرد که ترامپ هیچ «جدول زمانی مشخصی» برای خروج ارتش این کشور از سوریه ارائه نکرده است.
بیش از دو هزار نیروی نظامی آمریکایی در سوریه هستند که عمدتا در انجام حملات هوایی در سوریه نقش دارند. این نیروها با «نیروهای دموکراتیک سوریه» که عمدتا متشکل از شبه نظامیان کرد سوری است، همکاری می کنند.

ترامپ هفته گذشته از تمایلش برای خروج از سوریه خبر داد. مقام های آمریکایی می گویند که وی در جلسات خصوصی با مشاوران تیم امنیت ملی خود تاکید کرده است که نظامیان آمریکا باید از سوریه خارج شوند.

ترامپ هر چند خواهان خروج سریع آمریکا از سوریه است، اما روز سه شنبه گذشته در جلسه شورای امنیت ملی ایالات متحده موافقت کرد تا نظامیان این کشور مدت زمان بیشتری در سوریه بمانند.

شبکه سی.ان.ان گزارش داد، ترامپ در این جلسه خواستار پایان ماموریت نیروهای آمریکایی در خاک سوریه طی ۶ ماه شده است.

بنابراین گزارش، ترامپ همچنین در خصوص هزینه های مالی که در خاورمیانه بر آمریکا تحمیل شده، ابراز ناخرسندی کرد.

ترامپ ابراز خوشبینی کرده که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پول بیشتری به منظور موفقیت تلاش ها برای برقراری ثبات در سوریه پرداخت کنند.

باس جمهوری آمریکا در این نشست و نیز در گفت وگوهای شخصی خود با مقامات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی و امارات، از این کشورها به دلیل عدم ارائه منابع کافی برای مبارزه با داعش در سوریه انتقاد کرده است.

ترامپ افزود: شما بدون ما دو هفته هم نمی توانید در جایگاهی که هستید، باقی بمانید و آن وقت باید (به جای هواپیماهای شخصی خود) با هواپیماهای عادی پرواز کنید.