حزب‌الله، ادعای ائتلاف عربی را تکذیب کردنویسنده فارس: حزب‌الله لبنان در واکنش به برگزاری تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار غزه اعلام کرد که ملت فلسطین امروز (جمعه) بهترین جلوه‌های حماسی و فداکاری را به تصویر کشیدند.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، در ادامه این بیانیه آمده است: برگزاری تظاهرات گسترده و باشکوه امروز در نوار غزه، پاسخی مردمی به طرح موسوم به «معامله قرن» بود.

حزب‌الله تأکید کرد: حوادث امروز نشان داد آرمان فلسطین همچنان زنده است و ملت مقاومت فلسطین در آمادگی کامل برای انجام بالاترین فداکاری‌هاست.

معامله قرن طرح ارائه شده توسط «دونالدترامپ» باس‌جمهور آمریکا برای حل مسأله فلسطین است ، از جمله مفاد آن معرفی شهر دیگری به جز قدس به عنوان پایتخت دولت فلسطین است.

در تظاهرات گسترده بازگشت که امروز در راستای تأکید بر حق بازگشت آوارگان در نوار غزه و کرانه باختری برگزار شد، ۱۵ فلسطینی به شهادت رسیدند و بیش از ۱۴۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

تکذیب اظهارات ائتلاف عربی متجاوز به یمن

حزب الله در ادامه ادعای ائتلاف عربی متجاوز به یمن را تکذیب کرد و آن را مسخره خواند ؛ ائتلاف عربی هفته جاری ادعا کرد موشک‌های انصارالله از ضاحیه جنوبی به یمن قاچاق می‌شوند.