قدردانی سردار جلالی از عوامل سریال پایتخت


نویسنده مهر: سردار جلالی باس سازمان پدافند غیر عامل کشور با صدور پیامی از عوامل ساخت سریال پایتخت بدلیل نشان دادن گوشه ای از رشادت ها و مجاهدت های مدافعان حرم تشکر کرد.

قدردانی سردار جلالی از عوامل ساخت سریال پایتخت

در ابتدای این پیام با اشاره به حماسه رزمندگان دفاع هشت ساله و مدافعین حرم آمده است:عرصه ی پاسداری از دین خدا و سربازی در راه عزَت، استقلال و حفظ امنیت ایران اسلامی، بسی ایمان، ایثار و جوانمردی طلب می کند که این خصایص را رزمندگان اسلام در حماسه هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم با تمام و جود معنی کردند و در این مسیر نورانی سروجان در طبق اخلاص گذاشتند و عاشقانه و عارفانه به وصال حق رسیده و جاودانه شدند. پاسداشت آن حماسه ها، عینیت بخشی مستمر وانتقال فرهنگ ارزشمند آن مقطع باشکوه وطلایی در جامعه از مؤلفه های موثر در قدرت بازدارندگی دفاعی کشورمان می باشد.

زبان هنر، زبان روایت عاشقانه ها

در ادامه پیام چنین آمده است:زبان هنر، زبان روایت عاشقانه هایی است که با حماسه پیوند خورده است و چه زیباست رشادت ها و مجاهدت های فرزندان رشید مدافع حرم، گوشه ای از صحنه ی طوفانی و پرحادثه دفاع از عزت، خاک و ناموس مردم مظلوم غرب آسیا را به تصویر کشیده و به مردم بزرگ و عزیز ایران می گوید که چه فرزندان پرافتخار و رشیدی در دامان خود پرورانده اند.

بهره‌مندی از گنجینه ارزشمند حماسه مدافعان حرم

جلالی با تشکر از عوامل ساخت سریال آورده است:بدینوسیله از تلاش عوامل سریال گرانقدر پایتخت در تحقق آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری در بهره‌مندی از گنجینه ارزشمند حماسه مدافعان حرم و انتقال فرهنگ، ارزش ها و باورهای اعتقادی، ملی، روحیه خودباوری، ایثار و شجاعت در بین اقشار میهن اسلامی تقدیر و تشکر نموده و آرزوی توفیق انجام خدمت در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) و مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای عزیز (مد ظله العالی) دارم.

ازخودگذشتگی و حمایت­ های خانواده ­های مدافعین حرم

وی با اشاره به صبر و بردباری خانواده شهدای مدافع حرم آورده است:بی شک تقدیر واقعی باید از خانواده ­های محترم مدافعین حرم صورت گیرد که شاید اگر از خودگذشتگی و حمایت­ های آنان نبود، این پیروزی ها حاصل نمی­شد و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری «مدظله­ العالی» :

“خانواده ­های شهدا خیلی عزیزند. من همیشه عرض کرده ­ام که در سنگر مقدم دفاع از ارزش ­ها و دفاع از انقلاب و دفاع از اسلام و دفاع از قرآن شهیدان ما هستند و بلافاصله پشت سر این ها خانواده­ هایند، پدرها، مادرها، همسرها، فرزندان؛ این را باید قدر دانست”