نمایش لباس مدرن شده دو قوم ایرانیدبیر جشنواره مد ایرانی از برگزاری جشنواره‌ای با عنوان مد ایرانی خبر داد و گفت: خرداد ماه سال آینده آثار مدرن شده دو قوم قشقایی و بختیاری در زمینه مد و لباس برگزار می‌شود.

به گزارش گلبرگ سبز، به نقل از اخبار دریافتی، محمد حامد صالحی زاده درباره هدف برگزاری نخستین جشنواره مد ایرانی بیان کرد: از مدت‌ها قبل برنامه ریزی برای ایرانی سازی و حتی جهانی سازی لباس قوم‌های ایرانی داشتیم که نتیجه آن طرح مدرن سازی لباس اقوام ایرانی شد.

او با بیان اینکه این جشنواره با حضور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس رونمایی شد، درباره هدف این جشنواره اظهار کرد: هدف این جشنواره توسعه هنر اقوام ایرانی در مد و لباس روزانه افراد است که برای این امر طرح‌های لباس‌های اقوام ایرانی ساده سازی و مدرن‌سازی می‌شود و در جشنواره‌ای برای مردم به ویژه تولید کنندگان عرضه خواهد شد.

مدیر مد و پوشاک مجتمع فنی تهران درباره زمان بندی برنامه‌های این رویداد توضیح داد: ما در آذرماه شروع به ثبت نام کلاس‌ها می‌کنیم و در دی ماه دو یا سه روز ورکشاپ خواهیم داشت، سپس طراحی‌ها انجام شده و بعد از تولید به جشنواره فجر فرستاده و به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین در شهریور همان سال در خواستگاه همان قوم نمایشگاهی برگزار می‌شود که کارها در آنجا ارائه شود.

او بنای رویکرد مد ایرانی را بر سه پایه عنوان کرد و افزود: مدل سازی لباس اقوام، قابلیت تولید انبوه داشتن و مدل سازی این لباس‌ها در راستای زندگی شهری و مدرنیته سه دسته بندی اصلی ما در ایجاد این رویداد سالانه است.

صالحی زاده درباره فروش این محصولات و در دسترس قرار گرفتن آنها برای عموم مردم نیز بیان کرد: اگر بتوانیم در خردادماه از کارخانه‌دارها و تولیدکنندگان دعوت می‌کنیم تا اگر از طرحی خوششان آمد، آن را خریداری کنند تا هم طرح دانشجویان به فروش برسد و هم فاصله بین دانشجویان و تولید کنندگان از بین برود، از طرفی اعتماد تولید کنندگان برای تولید این گونه لباس‌ها به طراحان برگردد.

انتهای پیام